Htc One S‘den Destek Çekildi…

HTC akıllı telefonu One S ‘de desteğini çekiyor. HTC One S için artık güncelleme gelmeyeceği duyuruldu. HTC S geçen sene orta seviyeli olarak sürülmüştü piyasaya bir seneden sonra kullanıcı desteğini çekilmesi ile Android 4.1.1 sürümü ile kalacak. Android’in daha üstü 4.2 yi ya da daha ötesini denemek isteyen kullanıcılar ise Custom Rom ile ancak sahip olabilecekler…HTC One S kullanıcılarına kötü haber….

HTC akıllı telefonu One S ‘de desteğini çekiyor. HTC One S için artık güncelleme gelmeyeceği duyuruldu. HTC S geçen sene orta seviyeli olarak sürülmüştü piyasaya bir seneden sonra kullanıcı desteğini çekilmesi ile Android 4.1.1 sürümü ile kalacak. Android’in daha üstü 4.2 yi ya da daha ötesini denemek isteyen kullanıcılar ise Custom Rom ile ancak sahip olabilecekler…

Yaklaşık 15 aydır piyasada olan One S, geniş ekranı ve gelişmiş fotoğraf/video performansıyla göz dolduran bir telefon. One S, bütçe dostu bir orta seviye telefon olarak adını duyurmayı başardı. Bu sayede kullanıcıların büyük ilgisini gören telefon Android 4.1.1 Jelly Bean'e kadarki güncellemelere sahip.
HTC One S'in daha fazla Android OS güncellemesine sahip olmayacağı ve mevcut Android ve HTC Sense sürümlerinde kalacağını doğruluyoruz. Bu haberin kimileri için şaşkınlık yaratacağının bilincindeyiz ancak müşterilerimizin HTC One S'in harika kamera ve ses özellikleri sayesinde optimum bir tasarıma sahip olduğunu söylemeliyiz.
Bir başka deyişle One S kullanıcıları, bundan sonra Android'e gelecek olan özelliklerden faydalanamayacaklar. Ancak HTC yetkililerinin de belirttiği gibi, telefon şu an zaten oldukça başarılı bir kullanım imkanı sunuyor.