Instagram Ve Vine Rekabeti Sürüyor

  Facebook’un Instagram’ı Vine ile kapışmaya devam ediyor. Vine’de uzun süredir olan video gömme özelliğini artık Instagram’da kullanacak.

Rekabet Sürüyor Facebook’un Instagram’ı Vine ile kapışmaya devam ediyor. Vine’de uzun süredir olan video gömme özelliğini artık Instagram’da kullanacak. Instagram’a dün eklenen özellik ‘’Embed kodu ‘’ oldu. 

 Artık Instagram kullanıcıları da fotoğraf ve videolarını web siteleri ve blogların 3. Parti servisleri olmadan paylaşabilecekler.

 Instagram resmi blogunda da açıkladığı gibi Instagram kullanıcıları fotoğraf ya da videolarında yorum butonu altında kalan ‘’paylaş’’ düğmesine tıklayarak gömme koduna ulaşılabilecekler. Aynı YouTube’da olduğu gibi çıkan kodu kopyalayan kullanıcılar, web siteleri ya da blogların da fotoğraf ve videoyu olduğu gibi, gömülü bir şekilde paylaşabilecekler. Instagram bu özelliği ile daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor…

* Instagram’ın bu özelliği şu an için sadece web için geçerli olacak. Mobile kullanıcılar için bu özellik henüz bulunmuyor.

* Bu özelliği kullanabilmeniz için paylaşımlarınızın herkese açık olması gerekiyor. [Gizli Instagram hesapları gömme kodu özelliğinden yararlanamayacak.]

 * Web üzerinden gömülü olarak paylaştığınız yayınlar Instagram kullanıcı adınız ile görünecek ve logoya tıklayan ziyaretçiler doğrudan instagram.com üzerinden sizin sayfanıza yönlendirilecek.