10 Mekanda Google Glass Yasak

  Google Glass ile bu 10 mekana girilemeyecek:

  Google 'un muhteşem buluşu Google Glass çıkmadan yasaklara gark oldu. Google Glass'ın büyük bir güvenlik açığı oluşturduğu için ABD Google Glass 'a mekan yasağı getirdi.

  Google Glass ile bu 10 mekana girilemeyecek:

- Bankalar: Gizli belgelerin ve kişisel bilgilerin gözlük sayesinde izinsiz kaydedilebileceği düşünüldüğü için, bankalar ve ATM’lerde gözlük kullanımı yasaklandı.

- Salonlar: Sanat ve spor organizasyonlarının yapıldığı salonlarda, telif hakları açısından, Google Glass’ın kullanılması yasaklandı.
- Soyunma odaları: Soyunma odalarında izinsiz yapılacak çekimler ve görüntülerin kötü amaçlı kullanılması riskine karşılık, bu alanlarda da gözlük kullanımı yasak.
- Sinemalar: Yüksek çekim kalitesine sahip gözlük, sinema salonlarında, filmlerin korsan çekiminde kullanılabileceği gerekçesiyle yasaklandı.

- Ulaşım araçları: Sürücülerin, araba kullanırken dikkatlerinin dağılabileceği gerekçesiyle, gözlük takarak araba kullanmaları yasaklandı.
- Hastaneler: Hasta haklarının korunması için Google Glass’ın hastanelerde kullanımı yasaklandı.

- Okullar: Birçok eğitim kurumu okullara için mucize gözlüğün sokulmasının yasak olduğunu açıkladı.

- Striptiz kulüpleri: Striptiz kulüplerinde yapılan şovların kayıt altına alınması yasak olduğu için, Google Glass ile bu kulüplere girilemeyecek.

- Kumarhaneler: ABD’de Las Vegas ve Atlantic City bölgeleri, Google Glass ile kumarhaneye girmeyi yasakladı.

- Barlar: Birçok bar sahibi, mekanlarına güvenin azalacağı gerekçesiyle, Google Glass’ın kullanımını yasakladı.