Etli Biber Dolması

   Biber dolmasını sevmeyen var mı bilmiyorum ama etli biber dolması  yazın en sevdiğim yemeklerindendir. Ancak etli  biber dolmasının lezzetli ve güzel görünmesi dolma biberlerin küçük ve kabukları ince olmasına bağlıdır. Dolma biber alırken  dikkat edilmesi gereken husus budur.
Kabuğu ince olacak ki yediğinizde ağzınızda kaybolacak.

Biber dolmasını sevmeyen var mı bilmiyorum ama etli biber dolması  yazın en sevdiğim yemeklerindendir. Ancak etli  biber dolmasının lezzetli ve güzel görünmesi dolma biberlerin küçük ve kabukları ince olmasına bağlıdır. Dolma biber alırken  dikkat edilmesi gereken husus budur. Kabuğu ince olacak ki yediğinizde ağzınızda kaybolacak.


Etli Biber Dolması Malzemeler:

20 Adet Küçük Dolma biber
300 gr Kıyma
1- 1,5 Yemek Kaşığı İri Bulgur
1/2 Çay Kaşığı Karabiber
1/2 Çay Kaşığı Pul biber
1 Orta Boy Soğan
1 Tutam Maydanoz
2 Yemek Kaşığı Domates Salçası
Yarım Kahve Fincanı Su
Tuz

Üzeri için : 

1 Domates

Etli Biber Dolması Yapılışı:

Dolma biberleri yıkayıp içlerini çıkarıyoruz.
Kıymanın içine yıkanmış bulguru,yemeklik doğranmış soğanı, baharatları, tuzu, ince doğranmış maydanozu, suyu ve salçanın yarısını ekleyip kıymayı karıştırıyoruz.
Dolma biberlerin içine kıymayı çok sıkı olmayacak şekilde doldurun. Üzerine küçük doğranmış domatesleri kapatın.
Tencerenin içine dolmabiberleri yerleştirin. Kalan 1 kaşık salçamızı da bir miktar su ile ezip tencerenin içine ilave edin. Dolma biberlerin yarısına gelecek kadar su döküp ağzını kapatıp ocağa alın.Yüksek ateşte kaynatın, kaynadıktan sonra altını kısıp kısık ateşte dolma biberler yumuşayana kadar pişirin...